6 sposobów na tkanie na ramie no waste.

utworzone przez | 20 lip 2021 | Porady praktyczne, Rama tkacka, Tkactwo | 0 komentarzy

Czy możesz być no waste tkając na ramie?

Czy tkanie na ramie jest drogim rękodziełem? Na to pytanie mogą pojawić się dwie odpowiedzi. Może być drogie jeżeli wybierzesz drogie materiały, specjalne włóczki, dodatki, elementy ozdobne. Tkanie na ramie jest czasochłonne, ale nie potrzebujesz dużo materiału do wykonania tkaniny. Możesz zminimalizować koszt materiału i w duchu no waste pozyskać materiał do swojej tkaniny z następujących źródeł:

1. W każdym domu znajdują się stare, nie noszone swetry. U nas, u rodziny, u przyjaciół. Popytaj i wykorzystaj te, które można spruć. Nie przejmuj się bokami, po prostu je przetnij. W tkaniu na ramie tkackiej nie potrzebujesz długich włókien. Tworząc gobeliny korzystam z krótkich fragmentów.

2. Wełna i swetry w sklepach second hand. Z pewnością znajdziesz w tych miejscach swetry, ale są i takie, w których można znaleźć całe, nierozpakowane motki wełny. Łap okazje, tylko uważaj na skład. Jeżeli to tylko akryl, dobrze będzie wymieszać tą włóczkę z inną.

3. Wymieniaj się z innymi osobami tkającymi. Często zostają mi wełny w różnych kolorach, z których nie korzystam. Ostatnio dostałam kilka kartonów wełny kowarskiej od znajomej tkaczki.

4. Wyprzedaże w pasmanteriach z włóczkami to też jakiś sposób na obniżenie kosztów, albo możliwość zakupienia większej ilości materiału na kilka prac.

no waste, tkanie na ramie, materiały tkackie, pracownia tkacka Karolina Nowaczyk

Eksperymenty czyli mniej oczywiste materiały tkackie.

To były sposoby na pozyskanie tradycyjnego materiału czyli włóczki.

Jeżeli chcesz zacząć eksperymentować z tkaniem na ramie możecie korzystać z materiałów niestandartowych.

5. Stare materiały, firany – pocięte na pasy, wymieszane z włóczką – wszystko zależy od efektu jaki chcecie uzyskać. Szukaj koloru, struktury, faktury – tego na czym Ci zależy w tkaninie.

6. Elementy natury. Na spacerze na pewno znajdziesz leżące gałęzie, uschłe rośliny o zdrewniałych łodygach, trawy. Wszystkie te elementy możesz włączyć do swojej pracy i stworzyć niepowtarzalny efekt.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam do mojego newslettera .

Życzę Ci udanej pracy przy własnych tkaninach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny lub Cię zainspirował? Daj mi znać w komentarzu.

Masz pytania? Uwagi? Napisz do mnie.

Zapisz to zdjęcie na swoim Pinterest!

no waste, tkanie na ramie, rama tkacka, pracownia tkacka Karolina Nowaczyk

Pamiętaj, że wszystko o czym mówię, pokazuję i polecam jest oparte na latach moich doświadczeń, próbach i pomyłkach. Możesz dokonywać zmian i własnych wyborów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *